Tidsskrift for norsk tegneserieliv

Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserie-utgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives og redigeres av Trond Sätre.

Serienett er støttet av Norsk Kulturråd og Bergen kommune.
Norsk Kulturråd
Bergen kommune

Har du tips? Send e-post til trond@serienett.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook. En del stoff publiseres kun der, og det er til stadighet gode og interessante menings-utvekslinger om tegneserier på Serienetts Facebook-gruppe.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser


Raptus Comics Festival Oslo Comics Expo Deichmanske Serietek

SNORRE I SLAG (11.08.10 )

Karine Haaland er ute med nytt Snorre-album nå i sommer. Frittgående kyllinglår viser at Haaland fremdeles er i toppsjiktet blant norske serieskapere.

Av: Kristian Hellesund

Tegneserien til Karine Haaland skiftet navn og forlag en tid tilbake. For tiden kan man lese Haalands striper i tegneserieheftet M, der kokken Snorre (verdens sinteste mann) får utløp for temperamentet sitt og følelsene sine sammen med resten av persongalleriet vi tidligere kunne lese om under tittelen Piray.

Snorre har fått sitt første soloalbum med Frittgående kyllinglår, og der slår Karine Haaland seg løs med tøffe og morsomme replikker. Haaland er en stor humorist, og hun spiller på flere strenger med både overdrevne slapstickelementer og kraftkommentarer.

Det er de elleville karakterene som på mange måter driver tegneserien om Snorre. Melis’ misforståelser og uvitenhet, Louïs’ mannegalskap, Ritas absurde opplevelser i fylla og selvsagt Snorres reaksjoner på de underligste spørsmål og innfall fra kundene.

Snorre-albumet Frittgående kyllinglår er en god innfallsport til Karine Haalands tegneserieverden. Det er en stund siden serieskaperen sist hadde eget album, og dette er et velkomment og lesverdig gjensyn. Men samtidig er det unødvendig å fylle opp albumet med to sider vitser og en reprise på historien “Badedyret”, som var på trykk i Pirays jubileumsalbum i 2006.

Snorre: Frittgående kyllinglår
Av: Karine Haaland
ISBN 978-82-516-3406-9
44 sider
44,50 kroner
Schibsted Forlag

divider
  Textile Hjelp

<- Eldre | Nyere ->

Siste kommentarer
Trond Sätre (ROCKY NETTOPP NÅ – 100!!)
håkon strand (ROCKY NETTOPP NÅ – 100!!)
Jostein Hansen (TEGNESERIER SOM SAKPROSA)
IpComics (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Bjoulv (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Thomas Askjellerud (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Jostein Hansen (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
arild (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Paul Andreas Jonassen (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
arild (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)