SLIPPEFEST FOR KOLBEIN (13.03.11 )
På onsdag står Odd Henning Skyllingstad i sentrum. Da er det slippefest for en ny Kolbein-utgivelse i Oslo.
Frosken Kolbein har hatt en rekke opptredener i ulike utgivelser. Tegneseriefiguren har dukket opp i hefter som Forresten, Nemi og Tommy & Tigern samt i egne album. Nå er tiden inne for en ny Kolbein-utgivelse. Jordelangs med Kolbein skal nemlig lanseres 17. mars. Det er Deichmanske bibliotek som opplyser dette på Facebook.
I tillegg til slippefest loves det en utstilling med utvalgte høydepunkter fra Kolbeins liv og levnet samt et foredrag med tittelen «Grønne faen: ei historisk oppsummering».
Arrangementet går av stabelen på Serieteket i Oslo klokken 1830. Det er gratis adgang, men interesserte må melde seg på på forhånd.
Les mer om arrangementet på Facebook:
http://www.facebook.com/grynerlokka#!/event.php?eid=129987537072827

SERIENETTS PANELDEBATT SOM PODKAST <- Eldre | Nyere -> NY SERIEMORDPODKAST




