Tidsskrift for norsk tegneserieliv

Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserie-utgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives og redigeres av Trond Sätre.

Serienett er støttet av Norsk Kulturråd og Bergen kommune.
Norsk Kulturråd
Bergen kommune

Har du tips? Send e-post til trond@serienett.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook. En del stoff publiseres kun der, og det er til stadighet gode og interessante menings-utvekslinger om tegneserier på Serienetts Facebook-gruppe.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser


Raptus Comics Festival Oslo Comics Expo Deichmanske Serietek

VERDILØSE MENN MED VERDI (23.06.15 )

Christopher Nielsen har denne sommeren en salgsutstilling i foajéen på Nationaltheateret.

Av: Andreas Emil Lund

Utstillingen åpnet i forbindelse med nypremieren på Nielsens “Verdiløse Menn”, et teaterstykke inspirert av broren Jokkes (Joachim Nielsen) tekster og melodier. Det er likevel en utstilling som er verdt å få med seg om man sitter pris på Nilsens visuelle uttrykk. Den inneholder portretter av karakterene i stykket men også tegninger, en stripe og malerier med en samfunnssatirisk brodd.

I løst av to timer var neste alle bildene solgt, så verdensrekordforsøket på å være innom flest kunstarter i løpet av et år er han ett skritt nærmere.

Utstillingen står på Nasjonalteateret ut August.

divider
  Textile Hjelp

<- Eldre | Nyere ->

Siste kommentarer
Trond Sätre (ROCKY NETTOPP NÅ – 100!!)
håkon strand (ROCKY NETTOPP NÅ – 100!!)
Jostein Hansen (TEGNESERIER SOM SAKPROSA)
IpComics (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Bjoulv (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Thomas Askjellerud (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Jostein Hansen (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
arild (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
Paul Andreas Jonassen (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)
arild (FANTOMET NETTOPP NÅ - DEN TOMME TRONEN)