ANDEN SOM GIKK OG KOM TILBAKE ( 1.06.14 )
«Arne And» er en moderne, svensk tegneserieklassiker. Heldigvis kan den leses komplett på norsk i praktverket «Jeg, Arne».
les mer
STORE PLANER I BJERKELY (31.05.14 )
Norge får en ny tegneseriefestival i sommer. Serienett har snakket med festivalsjef og tegneserielærer ved Bjerkely Folkehøyskole, Cathrine Eriksen.
les mer
MER ENN TUSEN ORD (26.05.14 )
Ola Olsen Lysgaards eventyrserie Haugson har ingen ord, men mye handling.
les mer
PROKON PÅ FRANSK (23.05.14 )
Peter Haars’ popkunstserie utkommer i kunstserienes hjemland.
les mer
LIVETS MANGE SIDER (23.05.14 )
Marguerite Abouet og Clément Oubrerie tar leserne med til Elfenbenskysten i «Aya fra Yopougon: Sesong 2». Boken er en meget lesverdig såpeopera i tegneserieformat.
les merKommentarer [1]

DOUBLE BILL FRA ÜBERPRESS (21.05.14 )
Überpress satser på både antologi og soloalbum. I kveld lanserte forlaget to nyheter.
les merKommentarer [2]

FARGESPRAKENDE HUMORISTISK (16.05.14 )
Den belgiske serieskaperen Brecht Vandenbroucke er ute med sin første tegneseriebok, og den er også tilgjengelig i norsk utgave. «White Cube» er en humoristisk lek med kunst, kunstneriske uttrykk og fordommer.
les merKommentarer [1]

NY FESTIVAL OG NY WEBSIDE (15.05.14 )
Det komplette programmet for Oslo Comics Expo ble lagt ut i dag, med en viktig nyhet fra Grafill.
les mer
GAIMAN KOMMER MED MELKA (12.05.14 )
Neil Gaiman blir å se på Outland og Litteraturhuset i mai. Viktig opdatering 15.5
les mer
BRUDDSTYKKER AV SEKS LIV (11.05.14 )
Anna Fiske er en av de mest spennende serieskaperne her til lands. I tegneserieromanen «Gruppa» tar Fiske for seg livene til deltakerne i en terapigruppe.
les mer




